BIOGRAPHY

Fleshless od počátku do dnes !!!

Počátky české deathmetalové kapely Fleshless se datuje do roku 1993 v Děčíně. Za 25 let své existence vydala kromě jiného 8 studiových alb. Fleshless patří mezi stálice české deathmetalové scény. Frontman Vladimír je rovněž známým propagátorem extrémní undergroundové scény, majitelem nahrávací společnosti NICE TO EAT YOU records a organizátorem oblíbeného festivalu NICE TO EAT YOU Deatfest.

V roce 2018 a po 3 letech od posledního studiového alba „Devoured Beyond recognition“ (2015) se FLESHLESS vrátili do studia k nahrání své deváté desky „Doomed.“ Deska navazuje na poslední studiový počin EP „Dethroned in Shadows,“ nahrané v roce 2017 v Severočeském studio The Barn pod vedením hudebního producenta, zvukového inženýra, hudebníka a leadera skupiny MEAN MESSIAH Dana Frimla.

Nahrávání začalo 31. srpna 2018 a FLESHLESS se znovu vratili za Danem Frimlem do studia The Barn. Své desky zde nahrávali kapely jako TORTHARRY, MEAN MESSIAH, SMASHING DUMPLINGS nebo DILLIGENCE.

„Doomed“ vyšlo jako klasické CD a LP pod hlavičkou německého vydavatelství Rotten Roll Rex zastupující takové jména jako HAEMORRHAGE, SPASM nebo GUTALAX.

Desku opět otextoval Tomáš „Chymus“ Hanzl (ANTIGOD, EX-ISACAARUM, EX-AHUMADO GRANUJO). Hlavní grafický motiv desky namaloval Rudi Gorgingsiucide art a o finální grafickou úpravu a fotografie se postarala Renáta „Renhule“ Filipi (EX-FELISHA).

25 let na metalové scéně oslavili Fleshless se svými fanoušky albem „Doomed.“

Na konci roku 2021 Fleshless připravuje materiál na už 10 studiovou desku „The Kingdom of the Liars“ a taky hlásí změnu na postu bubeníka. Po jednadvaceti letech od nás odchází bubeník Vitys. Na bubenické stoličce jej nahradil Ondra D.I.E.

Do současné chvíle Fleshless koncertovali bezmála na tisíci koncertech a festivalech napříč třemi kontinenty. Nechyběla ani turné po Jižní a Severní Americe či Evropě. Skupina přežila i nekoncertní období v roce 2020 a 2021. Rok 2022 se pomalu vrátil do starých kolejí a Fleshless začíná koncertovat po České republice a vyráží i do zahraničí.

Rok 2023 bude pro Fleshless jubilejním. Oslaví 30 let na scéně. Těšit se můžete na speciální playlist a vyvrcholení oslav na našem domovském festivalu NTEY DF v Srbské Kamenici.

Těšíme se na vás pod pódiem a u baru !!!